Redakcja Hogwarckich Ploteczek

Go down

Redakcja Hogwarckich Ploteczek

Pisanie by Kronikarz on Pon Cze 17, 2013 8:37 pm

Sala należąca do redakcji jest jedną z większych klas. Znajduje się tutaj masa samopiszących piór, piór poprawiających błędy itp. Na haczykach po prawej stronie od wejścia wiszą zaczarowane aparaty cyfrowe, które może używać każda osoba w redakcji. W rogu pomieszczenia leży mała kupka "Listów Do..." w których uczniowie przesyłają pytania anonimowej osobie, która daje im porady. Każda osoba w redakcji ma swoje własne biurko chronione zaklęciami, zestaw piór, miejsce na zdjęcia, różne zwoje i inne rzeczy potrzebne do napisania artykułu. Gdy już wszystkie artykuły zostaną zebrane to naczelna redaktorka za pomocą różnorakich zaklęć łączy je wszystkie we spójną całość i powiela gazety. Na sam koniec gazetki są wysyłane sowami do Wielkiej Sali w porze śniadaniowej. Do sali redakcji nie może wejść nigdy żaden uczeń, który do owej gazetki nie należy. Sala jest chroniona runami, a gdy ktoś dołącza do gazetki to otrzymuje nakreślona na ręce runę, która po sekundzie znika, ale pozwala na dożywotnie odwiedzanie sali redakcyjnej. No chyba, że zostanie z tej redakcji wykopana, a runa zdjęta.
Redakcja najczęściej w połowie roku szkolnego organizuje domowe zdjęcia z każdym rocznikiem i każdym czarodziejem. Zdjęcia te są umieszczane w kronice szkoły oraz dawane uczniom na zakończenie ich edukacji w szkole.


Adnotacja: Każda osoba z gazetki może tutaj pisać, ale to Kronikarz wyznacza termin wydania gazetki. Użytkownicy mają najprawdopodobniej tydzień na napisanie tekstów. Gdy dochodzi wyznaczony termin to Kronikarz tworzy w dziale "specjalne", poddziale gazetki (LINK) numer wydania, a użytkownicy wklejają tam swoje teksty. W dziale owym będzie również przykładowy wzór do artykułów czyli wycentrowanie, podpis autora, zdjęcie, nagłówek itp. Szczegóły w pierwszym wydaniu.
avatar
Kronikarz
ADMIN

Liczba postów : 513
Galeony : 491

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach